Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Columnea / Колумнея

Час цвітіння: наприкінці зими або навесні
Сімейство: геснерієві (Gesneriaceae)
Батьківщина: Колумбія, Коста-Ріка, Нікарагуа, Панама та Еквадор

Існує безліч садових форм колумнеї, які при правильному догляді можуть рік за роком рясно цвісти наприкінці зими або навесні жовтими, помаранчевими або червоними трубчастими квітками. Колумнею добре помістити в підвісний кошик або в такий горщик, з якого її пагони могли б вільно звисати. Це важка для вирощування рослина. У несприятливих умовах колумнея не загине, але скине листя і не стане цвісти, поки її знову не «обласкають» і не врахують її потреби. Це перш за все часте обприскування для підвищення вологості повітря навколо листя. Взимку полив обмежують, нічна температура по можливості не повинна перевищувати 12-17 °С. Шкідники її рідко вражають, однак перезволоження грунту може привести до захворювання рослини сірою гниллю. Навесні і восени Колумнею регулярно підгодовують, пагони після цвітіння підрізають.

Температура
Помірна, взимку не нижче 12 °С.

Освітлення
Яскраве розсіяне світло.

Полив
Рясний протягом періоду зростання, помірний взимку.

Вологість повітря
Потребує частого обприскування листя.

Пересадка
Раз в два роки навесні.

Розмноження
Стебловими живцями, взятими після закінчення цвітіння. Для укорінення використовують фітогормони і нижній підігрів.

Види і сорти
Якщо у вас ще немає навичок вирощування колумнеї, краще почати з більш легких видів і форм. Ймовірно, найбільш поширеною є Колумнея Банкса (Columnea banksii) - з темно-зеленими листками і червоно-жовтими квітками. На неї схожий сорт Stavanger, у якого такі ж голі листя, червоні з жовтим квітки і гіллясті стебла, тільки листя і квіти більші. Колумнеї з опущеними листями вирощувати важче. Серед них здавна користуються успіхом Колумнея славна (Columnea gloriosa) і Колумнея дрібнолиста (Columnea microphylla); в останньої довгі, до 1,4 м стебла, крихітні листя, а квітки схожі на квітки Columnea gloriosa. Рясно квітуча навесні Колумнея коротковолосиста (Columnea hirta) менша розмірами, у неї повзучі стебла. У деяких видів, - наприклад, у Колумнея товстолиста (Columnea crassifolia), - стебла прямостоячі або напівпрямостоячі.

Переглядів: (2315)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Aphelandra / Афеландра

Час цвітіння: квітень-грудень
Сімейство: акантові (Acanthaceae)
Батьківщина: тропіки Центральної і Південної Америки

Цікава і дуже нарядна рослина з яскраво-жовтими квітками, зібраними в шишкоподібне суцвіття, Читати повністю

Cineraria / Цинерарія

Час цвітіння: червень-вересень
Сімейство: айстрові (Asferaceae)
Батьківщина: Канарські острова, Африка

Доросла цинерарія (правильна назва Senecio cruentus) - завжди хороший подарунок. Безліч схожих на маргаритк Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів