Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Coleus / Колеус

Сімейство: губоцвіті (Lamiaceae)
Родина: Азія, Африка

Колеус іноді називають «кротон бідняка» через схожість з кротоном по яскравості і гамі забарвлення. За барвистостю він може навіть перевершувати кротон, але коштує набагато дешевше. Можна звичайно купити готову рослину, хоча колеус дуже легко виростити живцями або з насіння. У нього є ще одна перевага: він невимогливий, не то що примхливий кротон. У деяких відносинах, однак, колеус поступається вражаючому і довго живучому кротону. Цю невисоку (до 35 см) рунисту рослину із соковитими стеблами необхідно регулярно прищипувати, щоб стебла не оголювалися знизу. Крім того, колеус недовго зберігає декоративність, його можна, звичайно, залишати на наступний рік, але зазвичай з ним поводяться як з однорічним і укорінюють черешки або висівають насіння кожну весну. При мінімальних витратах колеус прикрасить ваш будинок, якщо ви будете слідувати деяким простим правилам. Забезпечте йому хороше освітлення, але майте на увазі, що взимку листя не таке яскрава, як влітку. Поливайте по можливості м'якою водою і не перезволожувати грунт взимку (він повинен бути лише злегка вологим). Влітку обприскуйте листя; колеус легко вражається попелицею.

Температура
Помірна, не нижче 12 °С.

Освітлення
Світлолюбна, але потребує притінення від яскравого полуденного сонця.

Полив
Рясний, взимку помірний. Якщо водопровідна вода жорстка, то для поливу слід використовувати дощову воду.

Вологість повітря
Потребує високої вологості повітря. Листя слід частіше обприскувати.

Пересадка
Навесні після обрізання стебел.

Розмноження
Стебловими живцями весною або влітку, або насінням ранньою весною.

Особливі труднощі

  • Оголені внизу стебла. Причина: Якщо рослина молода - недолік світла або несвоєчасне прищиплення. Для дорослих рослин це закономірне явище.
  • Опадання листя. Причина: Недостатній полив; влітку може знадобитися щоденний полив.

Види і сорти
Існує неймовірна кількість гібридів Колеус Блюме (Coleus blumei). Висота рослини зазвичай 35-70 см, є також карликові сорти, наприклад Sabre. У більшості (але не у всіх) форма листя нагадують листя кропиви, у деяких краї листя складчасті (наприклад, The Chief), хвилясті (наприклад, Butterfly), а сама пластинка гофрована (наприклад, Firebird). Про переважаючий колір в забарвленні листя говорити важко - вони дуже строкаті. У культурі поширені саме різнокольорові форми, хоча є і одноколірні - Golden Bedder (жовтий) і Volcano (темно-червоний). Сорти Scarlet Poncho, MilkyWay, FashionParade та ін. можна виростити з насіння. Колеус карликовий (Coleus pumilus, або Coleus rehneltianus) - ампельна рослина. Найбільші і барвисті листя - у Колеус Фершаффельта (Coleus verschaffeltii).

Переглядів: (3879)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Cleyera / Клеєра

Час цвітіння: влітку
Сімейство: чайні (Theaceae)
Батьківщина: Гімалаї, Японія, Мексика і Центральна Америка

Клеєра заслуговує більшої популярності, тому що невибаглива і не скидає листя при найменшій зміні умов Читати повністю

Борошнистий червець

Дрібні комахи білого кольору, добре видимі оком, скупчуються на нижньому боці листя вздовж листових жилок. Можна також спостерігати виділення, схожі на клаптики вати, в які борошнисті червці відкладають яйця. Пошкоджені листя в'януть, жовтіють і опада...

Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів