Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Codiaeum / Кодіеум (Кротон)

Сімейство: молочайні (Euphorbiaceae)
Батьківщина: Південно-Східна Азія

Кротон відноситься до поширеним кімнатним рослинам, що не дивно, оскільки в нього яскраві, різноманітної форми листя. Великі жорсткі, як правило лопатеві листки сидять на прямостоячим стеблі, а сама рослина, коли ви дивитеся на неї в квітковому магазині, здається витривалою. Але перш ніж купити один з гібридів Codiaeum variegatum pictum, переконайтеся, що ви можете забезпечити цій рослині потрібні умови. Їй необхідна стабільна, не нижче 17 °С температура і висока вологість повітря. Грунт протягом всього періоду зростання не повинна пересихати. Поливати слід теплою водою і тримати горщик далеко від протягів. У період зростання необхідно регулярно підгодовувати, взимку припинити підживлення, дещо обмежити полив і утримувати при помірній температурі. Нагородою вам буде барвистий кущ, а доказом вашої майстерності - одягнений знизу доверху листям стовбур кротона.

Температура
Любить тепло, взимку не нижче 17 °С.

Освітлення
Світлолюбна, віддає перевагу східну або західну сторону.

Полив
Рясний з весни до осені, взимку помірний.

Вологість повітря
Потребує вологого повітря. Листя регулярно, по можливості щодня обприскують і часто миють.

Пересадка
По необхідності навесні.

Розмноження
Стебловими живцями весною. Для укорінення використовують фітогормони і нижній підігрів.

Особливі труднощі

  • Обпадання нижніх листків. Причина: Коричневі кінчики листя - повітря або грунт занадто сухі. Коричневі краї листя - занадто низька температура.
  • Листя втрачають забарвлення. Причина: Недостатньо світла.

Види і сорти
Вихідним для існуючих в культурі численних сортів є Кодіеум строкатий (Codiaeum variegatum pictum). У більшості з сортів листя лавровидне, але є форми з вільчатими, стрічкоподібними, лопатевими, скрученими і загинаючим листям. Визначити сорт нелегко, тому що забарвлення листя з часом змінюється - молоді листки переважно зелені та жовтуваті, дорослі - рожеві і червоні. До широко поширеним сортам відносяться Appleleaf і Vulcan (жовте листя з червоною кромкою і зеленими жилками), Norma (зелені з жовтими плямами і червоними жилками), Aucubifolium (зелені з жовтими цятками), Bravo (зелені з жовтими плямами). Популярні форми reidii, а також форми з лопатевим листям craigii і holuffiana. Існує ще безліч інших сортів, наприклад, Mrslceton, Excellent, GoldFinger, GoldSun, Julietta, Petra, Europa, Gold Star і Gold Moon.

Переглядів: (3957)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Розміщення кімнатних рослин

Кімнатні рослини на відміну від інших представників живої природи, що мешкають в будинках, не можуть самостійно змінювати місце життя і змушені перебувати в тому місці, яке визначила для них людина. Якщо кішка або собака самі вибирають собі комфортні умови, наприклад, в самій теплій кімнаті аб Читати повністю

Трипси

Трипси - це дуже дрібні шкідники, яких буває нелегко виявити неозброєним оком. Розміри їх подовженого тіла від 0,5 до 1,5 мм. На голові розташована пара коротких, членистих вусиків. За допомогою трьох гострих щетинок, що представляють собою ні що інше, як видозмінені щелепи, т Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів