Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Codiaeum / Кодіеум (Кротон)

Сімейство: молочайні (Euphorbiaceae)
Батьківщина: Південно-Східна Азія

Кротон відноситься до поширеним кімнатним рослинам, що не дивно, оскільки в нього яскраві, різноманітної форми листя. Великі жорсткі, як правило лопатеві листки сидять на прямостоячим стеблі, а сама рослина, коли ви дивитеся на неї в квітковому магазині, здається витривалою. Але перш ніж купити один з гібридів Codiaeum variegatum pictum, переконайтеся, що ви можете забезпечити цій рослині потрібні умови. Їй необхідна стабільна, не нижче 17 °С температура і висока вологість повітря. Грунт протягом всього періоду зростання не повинна пересихати. Поливати слід теплою водою і тримати горщик далеко від протягів. У період зростання необхідно регулярно підгодовувати, взимку припинити підживлення, дещо обмежити полив і утримувати при помірній температурі. Нагородою вам буде барвистий кущ, а доказом вашої майстерності - одягнений знизу доверху листям стовбур кротона.

Температура
Любить тепло, взимку не нижче 17 °С.

Освітлення
Світлолюбна, віддає перевагу східну або західну сторону.

Полив
Рясний з весни до осені, взимку помірний.

Вологість повітря
Потребує вологого повітря. Листя регулярно, по можливості щодня обприскують і часто миють.

Пересадка
По необхідності навесні.

Розмноження
Стебловими живцями весною. Для укорінення використовують фітогормони і нижній підігрів.

Особливі труднощі

  • Обпадання нижніх листків. Причина: Коричневі кінчики листя - повітря або грунт занадто сухі. Коричневі краї листя - занадто низька температура.
  • Листя втрачають забарвлення. Причина: Недостатньо світла.

Види і сорти
Вихідним для існуючих в культурі численних сортів є Кодіеум строкатий (Codiaeum variegatum pictum). У більшості з сортів листя лавровидне, але є форми з вільчатими, стрічкоподібними, лопатевими, скрученими і загинаючим листям. Визначити сорт нелегко, тому що забарвлення листя з часом змінюється - молоді листки переважно зелені та жовтуваті, дорослі - рожеві і червоні. До широко поширеним сортам відносяться Appleleaf і Vulcan (жовте листя з червоною кромкою і зеленими жилками), Norma (зелені з жовтими плямами і червоними жилками), Aucubifolium (зелені з жовтими цятками), Bravo (зелені з жовтими плямами). Популярні форми reidii, а також форми з лопатевим листям craigii і holuffiana. Існує ще безліч інших сортів, наприклад, Mrslceton, Excellent, GoldFinger, GoldSun, Julietta, Petra, Europa, Gold Star і Gold Moon.

Переглядів: (3997)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Euonymus / Бересклет

Час цвітіння: травень-липень
Сімейство: бересклетові (Celastraceae)
Батьківщина: Східна Європа, Кавказ, Монголія, Китай

Бересклет - невибаглива, міцна декоративна рослина. З кожним роком вона стає привабливішою Читати повністю

Abutilon / Абутилон

Час цвітіння: квітень-вересень
Сімейство: мальвові (Malvaceae)
Батьківщина: тропіки, субтропіки

Абутилон, або кімнатний клен, невибаглива рослина і дуже простий у догляді. У зимовому саду рослина цвіте круглий Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів