Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Clivia / Клівія

Час цвітіння: лютий-червень
Сімейство: амарилісові (Amaryllidaceae)
Батьківщина: Південна Африка

Стара улюблениця, яка буде цвісти з року в рік, якщо її правильно поливати і не залишати на зиму в теплій кімнаті. Їй необхідні простір і зимовий відпочинок в неопалюваній кімнаті, без підгодівлі і з таким поливом, який тільки не дозволить листю зав'янути. Не виносить занепокоєння: не переміщайте горщик в період зав'язування бутонів або цвітіння і не пересаджуйте рослину, поки коріння не почнуть вилазити з горщика.

Розміщення
Краще росте при яскравому розсіяному освітленні. Ідеальне місце - вікно, орієнтоване на схід або на захід. Переставляти рослину небажано, до світла вона повинна бути повернута завжди однією стороною, це необхідна умова для її цвітіння. Температура на рівні 15-20 °С в період активного росту оптимальна. Рекомендується влітку винести рослину на свіже повітря в затінок. У період спокою температура повинна бути близько 10 °С, це є запорукою майбутнього рясного цвітіння.

Догляд
Поливайте клівію водою, яка не містить вапна, земля не повинна висихати. При нестачі вологи краї листків стають коричневими і втрачають привабливість. Намагайтеся уникати скупчення надлишкової води в землі. У період спокою поливайте трохи менше, ніж у період цвітіння. Восени і взимку протирайте листя вологою серветкою, щоб зберегти їх блиск і гладкість. Час від часу можна влаштовувати для рослини душ. Пересаджують рослину раз на 2-3 роки. Якщо ви регулярно вносите добрива, то можна пересаджувати клівію рідше, але якщо її коріння почнуть вилазити із землі, знайте: зволікати з пересадкою не можна. В якості субстрату підходить практично будь-яких грунт для кімнатних рослин, в який необхідно додати трохи керамзиту.

Розмноження
На материнській цибулині з часом утворюються дочірні цибулини - «дітки». З них виростають молоді рослинки, які під час запланованої пересадки (краще навесні) акуратно відокремлюють і розсаджують в невеликі горщики.

Секрет садівника
Що робити, якщо клівія не цвіте? Зазвичай це відбувається з рослинами, позбавленими періоду спокою (він повинен тривати два місяці. Протягом яких підтримується температура на рівні 10 °С). У цьому випадку може допомогти регулярне обприскування з метою створення необхідної вологості повітря; земляний ком при цьому повинен бути постійно вологим. Поливайте клівію теплою м'якою водою, температура якої близько 40 °С. Накрийте рослину тонкою целофановою плівкою, а під неї поруч з листям, покладіть стигле яблуко. Повітря збагатиться етиленом, набере необхідну вологість. Незабаром рослина зацвіте.

Переглядів: (3794)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Capsicum / Перець декоративний

Час цвітіння: з весни до літа
Сімейство: пасльонові (Solanaceae)
Батьківщина: Центральна і Південна Америка

Цю рослину вирощують швидше заради декоративних плодів, ніж заради листя або квітів. Листя у неї нецік Читати повністю

Crinum / Крінум

Час цвітіння: в залежності від виду з березня по жовтень
Сімейство: амарилісові (Amaryllidaceae)
Батьківщина: тропічні та субтропічні зони Африки, Америки, Азії й Австралії

У крінума в Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів