Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Chlorophytum / Хлорофітум

Сімейство: лілійні (Lileaceae)
Батьківщина: Південна Африка

Хлорофітум є одним з найбільш поширених кімнатних рослин. Це не дивно: він швидко росте, у нього гарні вигнуті листя, а навесні і влітку на спадаючих каскадом тонких пагонах з'являються спочатку дрібні білі квіти, а потім - крихітні розетки листя. Звисаючі на материнській рослині розетки виглядають надзвичайно ефектно, особливо в підвісному кошику. Їх можна відокремити і укорінити. Ще одна причина популярності хлорофітума - його витривалість. Він може рости в холодній і теплій кімнаті, на світлі і у тіні і не боїться сухого повітря.

Температура
Помірна, взимку не нижче 8 °С.

Освітлення
Яскраве розсіяне світло.

Полив
Рясний з весни до осені, помірний взимку.

Вологість повітря
Влітку час від часу листя корисно обприскувати.

Пересадка
По необхідності навесні.

Розмноження
Укоріненням дочірніх розеток, а також розподілом при пересадці.

Особливі труднощі

  • Шкідники: Практично не уражується шкідниками. Ослаблену рослину може вразити попелиця.
  • Коричневі кінчики листя. Причина: Найбільш вірогідна причина - нестача харчування, не забувайте підгодовувати при кожному поливі. Інші можливі причини - дуже тепле повітря або механічне пошкодження листя. Обріжте пошкоджені кінчики і виправте помилку.
  • Листя взимку бліді і м'які, деякі жовтіють і опадають. Причина: Занадто висока температура та недостатнє освітлення.
  • Коричневі плями на листі взимку. Причина: Надмірний полив при невисокій температурі повітря взимку, коли рослина знаходиться в спокої. Скоротіть полив.
  • Коричневі плями і краю на зморщуватому листі. Причина: Пересихання грунту біля коріння. В період активного зростання хлорофітум потребує рясного поливу.
  • Відсутність квітконосів. Причина: Рослина дуже молода. Квітконоси і дочірні розетки утворюються тільки у дорослих рослин. Якщо квітконоси не відростають у дорослої рослини, причиною може бути тісний горщик.

Переглядів: (4558)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Coleus / Колеус

Сімейство: губоцвіті (Lamiaceae)
Родина: Азія, Африка

Колеус іноді називають «кротон бідняка» через схожість з кротоном по яскравості і гамі забарвлення. За барвистостю він може навіть перевершувати кротон, але коштує набаг Читати повністю

Abutilon / Абутилон

Час цвітіння: квітень-вересень
Сімейство: мальвові (Malvaceae)
Батьківщина: тропіки, субтропіки

Абутилон, або кімнатний клен, невибаглива рослина і дуже простий у догляді. У зимовому саду рослина цвіте круглий Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів