Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Несправжня борошниста роса

Спочатку на верхній стороні листя з'являються бліді сірувато-жовті плями зі слабо вираженим контуром, які з розвитком хвороби збільшуються. Хвороба розвивається в основному на листках, але за сприятливих для розвитку хвороби умовах, може переходити на квіти і стебла. На нижній стороні листя, на уражених ділянках утворюється світло сірий наліт, що складається з міцелію гриба. Виглядає так, ніби посипано борошном. Пошкоджені листя стають зморшкуватими або гофрованими, в'януть і засихають. Ознаки захворювання рослини несправжньої борошнистої росою схожі на ознаки ураження павутинним кліщем. Тому якщо на верхній стороні листа сіруваті або жовтуваті розводи, а на звороті сіра лупа, але комах не видно навіть через лупу, швидше за все це і є несправжня борошниста роса.

Профілактика хвороби

З метою профілактики захворювання на несправжню борошнисту росу необхідно підтримувати невисоку вологість і регулярно провітрювати приміщення, дезінфікувати грунт. Якщо виявлені ознаки ураження рослини, необхідно уникати обприскування, а також потрапляння води на листя при поливі.

Способи боротьби з хворобою

У першу чергу необхідно видалити хворі листя, а також сильно уражені рослини. Також необхідно проводити обприскування рослин 1% розчином бордоської рідини або кальцинованої содою (0,5%), особливо ретельно нижню сторону листя. Можна застосовувати "оксихом", "купроксат". Обробку починають при перших ознаках захворювання і проводять кожні 7-10 днів не менше 5-ти разів.

Переглядів: (2940)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Guzmania / Гузманія

Час цвітіння: взимку або ранньою весною
Сімейство: бромелієвих (Bromeliaceae)
Батьківщина: екваторіальні ліси Центральної і Південної Америки

Гузманія ідеально підійде для оформлення сучасного ін Читати повністю

Codiaeum / Кодіеум (Кротон)

Сімейство: молочайні (Euphorbiaceae)
Батьківщина: Південно-Східна Азія

Кротон відноситься до поширеним кімнатним рослинам, що не дивно, оскільки в нього яскраві, різноманітної форми листя. Великі жорсткі, як правило лопатеві листки сид Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів