Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Несправжня борошниста роса

Спочатку на верхній стороні листя з'являються бліді сірувато-жовті плями зі слабо вираженим контуром, які з розвитком хвороби збільшуються. Хвороба розвивається в основному на листках, але за сприятливих для розвитку хвороби умовах, може переходити на квіти і стебла. На нижній стороні листя, на уражених ділянках утворюється світло сірий наліт, що складається з міцелію гриба. Виглядає так, ніби посипано борошном. Пошкоджені листя стають зморшкуватими або гофрованими, в'януть і засихають. Ознаки захворювання рослини несправжньої борошнистої росою схожі на ознаки ураження павутинним кліщем. Тому якщо на верхній стороні листа сіруваті або жовтуваті розводи, а на звороті сіра лупа, але комах не видно навіть через лупу, швидше за все це і є несправжня борошниста роса.

Профілактика хвороби

З метою профілактики захворювання на несправжню борошнисту росу необхідно підтримувати невисоку вологість і регулярно провітрювати приміщення, дезінфікувати грунт. Якщо виявлені ознаки ураження рослини, необхідно уникати обприскування, а також потрапляння води на листя при поливі.

Способи боротьби з хворобою

У першу чергу необхідно видалити хворі листя, а також сильно уражені рослини. Також необхідно проводити обприскування рослин 1% розчином бордоської рідини або кальцинованої содою (0,5%), особливо ретельно нижню сторону листя. Можна застосовувати "оксихом", "купроксат". Обробку починають при перших ознаках захворювання і проводять кожні 7-10 днів не менше 5-ти разів.

Переглядів: (2917)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Самі невибагливі кімнатні рослини

Думаю, більшість з нас люблять кімнатні квіти за те, що вони надають будинку затишну атмосферу, радують око і ауру в будинку роблять якусь більш світлою. Однак, часто трапляється, що за кругообігом справ ми просто забуваємо або не встигаємо про них піклуватися, і вони неминуче гинуть. Однак, я Читати повністю

Цікламеновий кліщ

Маленькі кліщі, що вражають цикламени, пеларгонії, бальзаміни, сенполій, глоксинію. При скупченні великої кількості кліща, вони виглядають як шар пилу на нижній стороні листа. Інші види рослин він не вражає. Можливо, рослина утримувалася при дуже високій вологості повітря в поєднанні з відсутн Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів