Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Борошниста роса

Борошниста роса - поширене захворювання, що викликається грибом Sphaerotheca pannosa. Спочатку на квітках і листі рослин з'являються невеликі борошнисті цятки, які можна легко стерти. Потім цятки з'являються знову, але вже більших розмірів, насиченого сірого кольору. Борошнистий наліт поступово стає майже бурим і може бути з обох сторін листка. З часом листя засихають і опадають, бутони і квітки обпадають, ріст рослини припиняється. Борошниста роса розвивається в умовах підвищеної вологості, близько 60-80% і температурі повітря 18-20 °C.

Профілактика хвороби

Розвиток хвороби може бути викликано перегодовуванням рослин азотними добривами, особливо в період бутонізації. Підживлення рослин фосфорними і калійними добривами підвищує стійкість до збудника борошнистої роси. Для профілактики борошнистої роси необхідно частіше провітрювати приміщення, уникаючи холодних протягів.

Способи боротьби з хворобою

При несильному ураженні (кілька бутонів або листочків), видаляємо уражені частини рослини. Необхідно проводити обприскування кожні 5-7 днів спеціальним біологічним препаратом для боротьби з борошнистою росою. Крім того, хороший ефект дає розчин марганцівки (2,5 г на 10 л води), 0,5% розчин хлорокиси міді, суміш кальцинованої соди з милом (на 10 л води 50 г соди і 40 г мила).

Переглядів: (2573)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Carex / Осока

Сімейство: осокові (Cyperaceae)
Батьківщина: Японія, Далекий Схід, Нова Зеландія

Дуже небагато рослин з широкого сімейства осокових придатні для вирощування в кімнатних умовах, Осока Морроу, або японська, зустрічається рідко, хоча вона Читати повністю

Cineraria / Цинерарія

Час цвітіння: червень-вересень
Сімейство: айстрові (Asferaceae)
Батьківщина: Канарські острова, Африка

Доросла цинерарія (правильна назва Senecio cruentus) - завжди хороший подарунок. Безліч схожих на маргаритк Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів