Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Capsicum / Перець декоративний

Час цвітіння: з весни до літа
Сімейство: пасльонові (Solanaceae)
Батьківщина: Центральна і Південна Америка

Цю рослину вирощують швидше заради декоративних плодів, ніж заради листя або квітів. Листя у неї нецікаві, з'являються влітку або восени білі дрібні квітки. Спочатку зелені плоди поступово змінюють своє забарвлення на різні відтінки жовтого, оранжевого або червоного кольору. Залежно від сорту вони овальні або загострені, при правильному догляді можуть не опадати протягом двох або трьох місяців.

В англомовних країнах народна назва цієї рослини - "різдвяний перець", оскільки його у величезних кількостях продають в грудні для прикраси традиційних святкових інтер'єрів. Кілька порад з догляду: вимагає деякої кількості прямого сонячного світла, не виносить пересихання грунту і сухого повітря, від чого плоди опадають.

Як правило, рослини декоративних видів викидають, коли плоди починають опадати. Але думка, що рослина Capsicum після зав'язування плодів відмирає, помилкова. Якщо світла і харчування достатньо, то вона продовжує рости, здатна знову зацвісти і зав'язати плоди. Існує багато сортів, які в магазинах зазвичай не розрізняють. У деяких плоди круглі, хоча найбільшою популярністю користуються види з конусовидними плодами. Плоди від 2,5 до 5 см завдовжки, зазвичай змінюють забарвлення із зеленого на жовтий, а потім на червоний. Деякі сорти мають фіолетові плоди, в інших плоди з'являються влітку. Стручковий перець - результат схрещування чилійського і кайенского перців, його пекучі декоративні плоди не придатні для їжі.

Температура
У весняно-літній період помірна (20-25 °С). В осінньо-зимовий період у разі відсутності підсвічування бажано підтримувати помірно прохолодну температуру (15 °С).

Освітлення
Інтенсивне розсіяне світло. Якщо рослині темно, то листя на ній мало, і вона погано цвіте і плодоносить. В полудень від прямих сонячних променів слід притіняти, оскільки можливі сонячні опіки.

Полив
З квітня по вересень рясний, у міру підсихання верхнього шару субстрату, в осінньо-зимовий період в разі нестачі освітлення обмежений.

Вологість повітря
Близько 60%. Добре реагує на регулярне обприскування, можна поставити горщик з рослиною на піддон з мокрою галькою, торфом або керамзитом.

Підгодівля
Комплексним добривом, з весни до осені, раз у два тижні. З осені підгодівлю проводять рідше, залежно від зимового утримання або взагалі не підгодовують (у разі відсутності підсвічування), або підгодовують приблизно раз на три тижні.

Обрізка
Наприкінці зими або початку весни рослину сильно обрізають (приблизно на половину висоти стебел).

Пересадка
Щорічно навесні.

Розмноження
Насінням, живцями.

Переглядів: (4896)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Yucca / Юкка

Сімейство: спаржеві (Asparagaceae)
Батьківщина: Північна Америка

Це унікальна рослина яка: очищає повітря, поглинає звуки, заспокоює нервову систему, знімає стресові стани. Дуже популярна і невибаглива рослина родом з Північної Ам Читати повністю

Achimenes / Ахіменес

Час цвітіння: червень-жовтень
Сімейство: геснерієві (Gesneriaceae)
Батьківщина: Центральна і Південна Америка

Маленька, дуже мила квітуча кімнатна рослина з квітками в формі дзвіно Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів