Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Трипси

Трипси - це дуже дрібні шкідники, яких буває нелегко виявити неозброєним оком. Розміри їх подовженого тіла від 0,5 до 1,5 мм. На голові розташована пара коротких, членистих вусиків. За допомогою трьох гострих щетинок, що представляють собою ні що інше, як видозмінені щелепи, трипси проколюють поверхню листя і висмоктують з нього поживні соки.

Від решти комах трипсів відрізняє влаштування їх літального апарату. Дві пари довгих, вузьких крил вкриті по краю тонкими віями, що утворюють бахрому. Через це їх ще часто називають бахромчатокрилими. Така будова крил дозволяє трипсі перелітати з одного листка на інший, або на сусідні рослини в пошуках їжі, або для того, щоб відкласти яйця. На великі відстані трипси перелітають вкрай рідко. Дуже часто трипси живуть в квітках рослин, повзаючи між пелюстками і тичинками. Деякі харчуються нектаром, інші висмоктують соки з тканин зав'язі, квітколожа або розвиваючих плодів. Дуже часто суцвіття або квітка для них є тим місцем, де протікає весь їхній життєвий цикл.

Яйця трипсів досить великі, в тонкій прозорій оболонці. Личинки відразу після вилуплення з яєць схожі на дорослих особин, відрізняючись лише трохи меншим розміром, відсутністю крил і меншою кількістю члеників вусиків. Покрови їх тіла більш м'які. Забарвлення буває білуватим, жовтим або червоним. Розвиток трипсів протікає досить швидко і протягом року вони можуть дати кілька поколінь.

Трипси тримаються групами на нижньому боці листя, особливо вздовж прожилок. Яйця відкладає в тканину листя. На пошкоджених листках з нижнього боку з'являються буро-коричневі, а з верхньої сторони білясті плями. При сильному ураженні листя жовтіє, засихає і опадає. Найбільшої шкоди завдають влітку, в суху, жарку погоду.

Профілактика

Постарайтеся уникати надмірної сухості повітря в приміщенні, оглядайте квітки і поверхню листя. За допомогою жовтих і синіх липких пасток можна своєчасно виявити приліт незваних гостей і прийняти необхідні заходи. 

Способи боротьби з шкідником

Обробити рослину розчином калійного мила, відваром тютюну або настоєм цибулі або часнику. З системних інсектицидів хороші результати дають Фітоверм, Карате, Децис, Карбофос, Інтавір. Через тиждень після первинної обробки процедуру потрібно повторити. Верхній шар землі потрібно поміняти, а ще краще пересадити рослину в новий грунт.

Переглядів: (4509)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Asparagus / Аспарагус

Сімейство: спаржеві (Asparagaceae)
Батьківщина: Африка

Аспарагус невибаглива рослина, набагато легша для вирощування ніж більшість справжніх папоротей, тому що вона пристосовується до будь-яких умов утримання. Вона невимоглива до волог Читати повністю

Astilbe / Астильба

Час цвітіння: червень-липень
Сімейство: ломикаменеві (Saxifragaceae)
Батьківщина: Східна Азія, Японія та Північна Америка

Рід нараховує більше 30 видів трав'янистих багаторічних рослин. У культурі Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів