Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Щитівки

На нижній і верхній сторонах листових пластинок, на черешках листя, на стеблах рослини можуть оселитися щитівки, надзвичайно стійкі шкідники рослин. Щитівки здатні висмоктувати сік навіть з здерев'янілих частин рослини. Листя при сильному ураженні жовтіють, покриваються липкими виділеннями. Боротися з щитівками складно, практично неможливо. Нерідкі такі випадки, коли боротьба з щитівками приводила до загибелі рослини. Щитівки володіють невеликим тілом овальної форми, жовтого, червоного або коричневого кольору з опуклим або сплощеним щитком, дорослі особини нерухомі, відкладають яйця безпосередньо під щиток. Молоді особини розповзаються з-під материнської егіди і розселяються на найсмачніших з їх точки зору частинах рослини, щоб залишитися там на все життя. Помітити щитівок, які відмінно маскуються і є нерухомі - дуже складно. Зазвичай їх виявляють тоді, коли їх популяція стає вже досить великою, а листя робляться блискучими від їх виділень. Крім того, що щитівки завдають шкоди рослині, висмоктуючи з її тканин сік, вони ще виділяють медяну росу. Ця солодкувата рідина покриває листя, вона є прекрасним живильним середовищем для сажистого гриба, також завдає шкоди рослині. Уражені листки швидко покриваються плямами, і в кінці кінців рослина їх скидає. Найкраще щитівки розмножуються в сухому, теплому мікрокліматі. Рослини, що знаходяться в місцях з недостатньо високою вологістю повітря в поєднанні з досить високою температурою, особливо схильні до зараження щитівками.

Способи боротьби з шкідником

Перемогти щитівку важко. Вона та її личинки вкриті під жорстким щитком так ефективно, що здатні винести вплив більшості інсектицидів. Щитівок не так просто і механічно зібрати, оскільки вони міцно прикріплюються до рослини. Більш-менш ефективна боротьба з молодими особинами, що вийшли з-під материнського щитка, але ще не встигли обзавестися своїм настільки ж міцним щитком. На жаль, вони настільки малі, що їх неможливо розгледіти неозброєним оком. Рекомендується систематично протирати листя рослин розчином рідкого мила з додаванням настою махорки або часнику. Можна також обсипати листя зараженої рослини дрібно натертим перцем або регулярно обприскувати рослину соком (настоєм) ромашки далматської (Pyrethrum). Важливо систематично вести боротьбу з цим шкідником, знищуючи молодих особин щитівок.

Переглядів: (3517)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Achimenes / Ахіменес

Час цвітіння: червень-жовтень
Сімейство: геснерієві (Gesneriaceae)
Батьківщина: Центральна і Південна Америка

Маленька, дуже мила квітуча кімнатна рослина з квітками в формі дзвіно Читати повністю

Цікламеновий кліщ

Маленькі кліщі, що вражають цикламени, пеларгонії, бальзаміни, сенполій, глоксинію. При скупченні великої кількості кліща, вони виглядають як шар пилу на нижній стороні листа. Інші види рослин він не вражає. Можливо, рослина утримувалася при дуже високій вологості повітря в поєднанні з відсутн Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів