Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Щитівки

На нижній і верхній сторонах листових пластинок, на черешках листя, на стеблах рослини можуть оселитися щитівки, надзвичайно стійкі шкідники рослин. Щитівки здатні висмоктувати сік навіть з здерев'янілих частин рослини. Листя при сильному ураженні жовтіють, покриваються липкими виділеннями. Боротися з щитівками складно, практично неможливо. Нерідкі такі випадки, коли боротьба з щитівками приводила до загибелі рослини. Щитівки володіють невеликим тілом овальної форми, жовтого, червоного або коричневого кольору з опуклим або сплощеним щитком, дорослі особини нерухомі, відкладають яйця безпосередньо під щиток. Молоді особини розповзаються з-під материнської егіди і розселяються на найсмачніших з їх точки зору частинах рослини, щоб залишитися там на все життя. Помітити щитівок, які відмінно маскуються і є нерухомі - дуже складно. Зазвичай їх виявляють тоді, коли їх популяція стає вже досить великою, а листя робляться блискучими від їх виділень. Крім того, що щитівки завдають шкоди рослині, висмоктуючи з її тканин сік, вони ще виділяють медяну росу. Ця солодкувата рідина покриває листя, вона є прекрасним живильним середовищем для сажистого гриба, також завдає шкоди рослині. Уражені листки швидко покриваються плямами, і в кінці кінців рослина їх скидає. Найкраще щитівки розмножуються в сухому, теплому мікрокліматі. Рослини, що знаходяться в місцях з недостатньо високою вологістю повітря в поєднанні з досить високою температурою, особливо схильні до зараження щитівками.

Способи боротьби з шкідником

Перемогти щитівку важко. Вона та її личинки вкриті під жорстким щитком так ефективно, що здатні винести вплив більшості інсектицидів. Щитівок не так просто і механічно зібрати, оскільки вони міцно прикріплюються до рослини. Більш-менш ефективна боротьба з молодими особинами, що вийшли з-під материнського щитка, але ще не встигли обзавестися своїм настільки ж міцним щитком. На жаль, вони настільки малі, що їх неможливо розгледіти неозброєним оком. Рекомендується систематично протирати листя рослин розчином рідкого мила з додаванням настою махорки або часнику. Можна також обсипати листя зараженої рослини дрібно натертим перцем або регулярно обприскувати рослину соком (настоєм) ромашки далматської (Pyrethrum). Важливо систематично вести боротьбу з цим шкідником, знищуючи молодих особин щитівок.

Переглядів: (3586)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Beloperone / Белопероне

Час цвітіння: круглий рік
Сімейство: акантові (Acanthaceae)
Батьківщина: Мексика

Легкий для вирощування чагарник з жовто-рожевими суцвіттями, за формою нагадують креветку, на кінцях дугоподібних стебел. Квітки Читати повністю

Campanula / Дзвіночок

Час цвітіння: починається з весни і може тривати до глибокої осені
Сімейство: дзвіночкові (Campanulaceae)
Батьківщина: Середземномор'я

Дзвіночок - один з найкращих квітучих влітку ампельних рослин. Його сві Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів