Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Azalea / Азалія

Час цвітіння: липень-червень
Сімейство: вересові (Ericaceae)
Батьківщина: Східна Азія, зокрема Китай і Японія

В якості квітучих горщикових рослин широко поширені два вида. Рододендрон Сімса (Rhododendron simsii), зустрічається набагато частіше, японська азалія (Rhododendron obtusum) - відносно більш рідкісна. Обидва - карликові чагарники висотою 30-50 см. Купуючи азалію, вибирайте рослину з кількома розпустившими квітками і безліччю бутонів. Без правильного догляду за кілька тижнів квітки в'януть і рослина скидає листя. Секрет тривалого цвітіння та збереження азалії до наступного року полягає в рясному поливі (грунт повинен бути не просто вологим, а постійно добре змоченим), невисокій температурі і яскравому освітленні. Зів'ялі квіти своєчасно видаляють.

Температура
Містять в прохолодних умовах (оптимальна температура - 0-15 °С).

Освітлення
Яскраве світло, але не прямі сонячні промені.

Полив
Грунт має бути постійно вологим. Для поливу використовують м'яку воду.

Вологість повітря
Потребує щоденному обприскуванні листя в період цвітіння.

Догляд після закінчення цвітіння
Переносять в прохолодне, але не промерзаюче приміщення, продовжують поливати. Після того як загроза заморозків мине, горщик виносять на відкрите повітря в тінь і рослину продовжують підгодовувати, поливати і обприскувати до ранньої осені. Потім вносять в прохолодне приміщення. Коли квіти розпустяться, переносять на постійне місце.

Особливі труднощі

  • Зморщені листя. Причина: Найбільш вірогідна причина зморщування і опадання листя - недостатній полив. Можна кілька разів на тиждень занурювати горщик в ємність з водою до повного насичення. Іншими можливими причинами можуть бути низька вологість повітря (помістіть горщик у вологий торф), занадто висока температура повітря або надто яскраве сонце.
  • Короткий період цвітіння. Причина: Звичайний винуватець - тепле сухе повітря. Помістіть горщик якнайдалі від батарей центрального опалення і щодня обприскуйте листя. Причиною передчасного закінчення цвітіння можуть бути також занадто яскраве сонячне світло і недостатній полив.
  • Пожовтіння листя. Причина: Глиниста земля або глина у воді.

Переглядів: (2745)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Allamanda / Алламанда

Час цвітіння: червень-вересень
Сімейство: кутрові (Apocynaceae)
Батьківщина: тропіки Південної Америки

Ця тропічна красуня - швидкоростуча витка рослина з яскраво жовтими воронкоподібними квітками. Високі вимог Читати повністю

Anthurium / Антуріум

Час цвітіння: січень-грудень
Сімейство: ароїдні (Агасеае)
Батьківщина: тропічні дощові ліси Коста-Ріки і Гватемали

Декоративна і дуже стійка кімнатна рослина. Впадають в очі гарні суцвіття-початки, які оточені Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів