Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Abutilon / Абутилон

Час цвітіння: квітень-вересень
Сімейство: мальвові (Malvaceae)
Батьківщина: тропіки, субтропіки

Абутилон, або кімнатний клен, невибаглива рослина і дуже простий у догляді. У зимовому саду рослина цвіте круглий рік, на балконі в горщику всього 5 місяців. Проте ця рослина дуже популярна для вирощування на балконах завдяки красі своїх квіток. Квітки його білі, жовті, рожеві або червоні. Наприклад, абутилон мегапотамскій (A. megapotamicum) має чудові, пофарбовані в жовтий і пурпурний колір дзвонові квітки, здатні прикрасити будь-яке житло. Цвіте кімнатний клен з весни і до пізньої осені. З часом стебло маленького чагарнику дерев'яніє, а опушені листя виглядають оксамитовими.

Розміщення
Тропічна рослина вимагає сонячного місця розташування. Найбільш вдале місце на балконі або на терасі. Для того щоб рослина успішно цвіла в наступному році, необхідно на зиму помістити її до кімнати, де температура близько 12-15 °С. Рослини, що знаходяться взимку в теплому приміщенні, схильні до пошкодження павутинним кліщем або щитівками.

Догляд
З березня по серпень абутилон необхідно рясно поливати і щотижня удобрювати. В інший час полив значно скорочують, а удобрювати припиняють зовсім. Рослини, що розташовуються на свіжому повітрі, за літо «оздоровлюються», а восени їх необхідно занести в приміщення, попередньо укоротивши довгі пагони. Навесні рослину рекомендується пересадити в свіжий грунт.

Розмноження
Розмноження проводять пізно восени або навесні живцями. Для вкорінення живців абутилона необхідно створити такі умови: температура грунту 20-25 °С і висока вологість (наприклад, під плівкою або в міні-теплиці).

Секрет садівника
Якщо рослина тривалий час стоїть в кімнаті, слід підвищити вологість повітря в приміщенні методом непрямого обприскування.

Переглядів: (7290)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Crocus / Крокус (Шафран)

Час цвітіння: лютий-квітень
Сімейство: ірисові (Iridaceae)
Батьківщина: країни Середземномор’я, зустрічається в Середній Європі та Азії

Цвіте крокус навесні і популярний завдяки своїм чудовим квіткам жовт Читати повністю

Білокрилки

Ці дрібні білі крилаті комахи, схожі на міль, пошкоджують листя рослин так, що листя починає жовтіти, в'янути, поверхня листових пластинок стає нерівною. Білокрилки виділяють клейку речовину, на яку поселяється сажистий гриб. Яйця, личинки та дрібні крилаті комахи скупчуються на нижній пов Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів