Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Abutilon / Абутилон

Час цвітіння: квітень-вересень
Сімейство: мальвові (Malvaceae)
Батьківщина: тропіки, субтропіки

Абутилон, або кімнатний клен, невибаглива рослина і дуже простий у догляді. У зимовому саду рослина цвіте круглий рік, на балконі в горщику всього 5 місяців. Проте ця рослина дуже популярна для вирощування на балконах завдяки красі своїх квіток. Квітки його білі, жовті, рожеві або червоні. Наприклад, абутилон мегапотамскій (A. megapotamicum) має чудові, пофарбовані в жовтий і пурпурний колір дзвонові квітки, здатні прикрасити будь-яке житло. Цвіте кімнатний клен з весни і до пізньої осені. З часом стебло маленького чагарнику дерев'яніє, а опушені листя виглядають оксамитовими.

Розміщення
Тропічна рослина вимагає сонячного місця розташування. Найбільш вдале місце на балконі або на терасі. Для того щоб рослина успішно цвіла в наступному році, необхідно на зиму помістити її до кімнати, де температура близько 12-15 °С. Рослини, що знаходяться взимку в теплому приміщенні, схильні до пошкодження павутинним кліщем або щитівками.

Догляд
З березня по серпень абутилон необхідно рясно поливати і щотижня удобрювати. В інший час полив значно скорочують, а удобрювати припиняють зовсім. Рослини, що розташовуються на свіжому повітрі, за літо «оздоровлюються», а восени їх необхідно занести в приміщення, попередньо укоротивши довгі пагони. Навесні рослину рекомендується пересадити в свіжий грунт.

Розмноження
Розмноження проводять пізно восени або навесні живцями. Для вкорінення живців абутилона необхідно створити такі умови: температура грунту 20-25 °С і висока вологість (наприклад, під плівкою або в міні-теплиці).

Секрет садівника
Якщо рослина тривалий час стоїть в кімнаті, слід підвищити вологість повітря в приміщенні методом непрямого обприскування.

Переглядів: (7169)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Cleyera / Клеєра

Час цвітіння: влітку
Сімейство: чайні (Theaceae)
Батьківщина: Гімалаї, Японія, Мексика і Центральна Америка

Клеєра заслуговує більшої популярності, тому що невибаглива і не скидає листя при найменшій зміні умов Читати повністю

Catharanthus / Катарантус

Час цвітіння: з травня до вересня рожевим, білим або бузковим кольором
Сімейство: кутрові (Apocynaceae)
Батьківщина: вологі тропічні ліси, переважно о. Мадагаскар

Якщо ви хочете побачити цю рослину, вам ймовірн Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів