Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Abutilon / Абутилон

Час цвітіння: квітень-вересень
Сімейство: мальвові (Malvaceae)
Батьківщина: тропіки, субтропіки

Абутилон, або кімнатний клен, невибаглива рослина і дуже простий у догляді. У зимовому саду рослина цвіте круглий рік, на балконі в горщику всього 5 місяців. Проте ця рослина дуже популярна для вирощування на балконах завдяки красі своїх квіток. Квітки його білі, жовті, рожеві або червоні. Наприклад, абутилон мегапотамскій (A. megapotamicum) має чудові, пофарбовані в жовтий і пурпурний колір дзвонові квітки, здатні прикрасити будь-яке житло. Цвіте кімнатний клен з весни і до пізньої осені. З часом стебло маленького чагарнику дерев'яніє, а опушені листя виглядають оксамитовими.

Розміщення
Тропічна рослина вимагає сонячного місця розташування. Найбільш вдале місце на балконі або на терасі. Для того щоб рослина успішно цвіла в наступному році, необхідно на зиму помістити її до кімнати, де температура близько 12-15 °С. Рослини, що знаходяться взимку в теплому приміщенні, схильні до пошкодження павутинним кліщем або щитівками.

Догляд
З березня по серпень абутилон необхідно рясно поливати і щотижня удобрювати. В інший час полив значно скорочують, а удобрювати припиняють зовсім. Рослини, що розташовуються на свіжому повітрі, за літо «оздоровлюються», а восени їх необхідно занести в приміщення, попередньо укоротивши довгі пагони. Навесні рослину рекомендується пересадити в свіжий грунт.

Розмноження
Розмноження проводять пізно восени або навесні живцями. Для вкорінення живців абутилона необхідно створити такі умови: температура грунту 20-25 °С і висока вологість (наприклад, під плівкою або в міні-теплиці).

Секрет садівника
Якщо рослина тривалий час стоїть в кімнаті, слід підвищити вологість повітря в приміщенні методом непрямого обприскування.

Переглядів: (7228)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Costus / Костус

Час цвітіння: пізно навесні яскравими квітками
Сімейство: костусові (Costaceae)
Батьківщина: Тропіки Азії, Африки, Америки

Костус - рослина для теплиці або оранжереї, в кімнаті вона по Читати повністю

Щитівки

На нижній і верхній сторонах листових пластинок, на черешках листя, на стеблах рослини можуть оселитися щитівки, надзвичайно стійкі шкідники рослин. Щитівки здатні висмоктувати сік навіть з здерев'янілих частин рослини. Листя при сильному ураженні жовтіють, покриваються липкими виділеннями Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів