Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Нематоди

Мікроскопічні черв'яки, паразитують всередині тканин рослин. Поширюються з зараженого яйцями грунту. Розрізняють листових і кореневих (галлових) нематод.

В результаті  враження галловою нематодою на коренях з'являються великі пухлинні здуття "галли". Коріння перестають виконувати свої функції. Зовнішньою ознакою зараження є стійка втрата тургору. При несприятливих умовах галлова нематода здатна формувати дуже дрібні коричневі-чорні блискучі кульки, які нерідко виглядають як намисто, яке можна побачити, змив грунт з коріння. Галли цього типу здатні боротися з термічною обробкою і впливов отрутохімікатів.

Поразка стебловими нематодами викликає пригнічення розвитку і росту рослин, стебла викривляються й деформуються, всихають верхівкові бруньки. У сенполій основними ознаками є: потовщення і розтріскування стебла, сильний неконтрольоване зростання пасинків.

Про поразку листовими нематодами свідчать спочатку жовтуваті, з часом бурі і потім чорні плями на листі, листя дрібнішають, деформуються і в кінці кінців опадають. В сухому листі яйця можуть зберігатися роками.

Профілактичні заходи

Шкідник вкрай небезпечний і виключно легко поширюється. Боротися з ним вкрай складно і часто така боротьба зводиться до ліквідації зараженого матеріалу і стерилізації всього посуду та інструментів. Тому особливої ​​актуальності набувають профілактичні заходи, спрямовані на недопущення проникнення цього шкідника в колекцію.

Цими заходами є:

  • Контроль за джерелами надходження шкідника, використовуваних для приготування земельних сумішей.
  • Стерилізація земельних сумішей.
  • Дотримання правил особистої гігієни (треба мити руки) при роботі з землею.

Способи боротьби

В якості міри боротьби найчастіше рекомендують переукорнування рослин. Землю і підставки рослин з кореневою системою викидаються, посуд стерилізується. Окремі пошкоджені рослини необхідно знищити, легко заразити інші рослини через піддони та горщики. Тому необхідно ретельно прибрати всі рослинні залишки з того місця, де стояло уражена рослина. Продезинфікувати горщик і піддон краще кип'ятінням.

Боротьба з допомогою хімічних препаратів в домашніх умовах досить проблематична. Використовують спеціальні препарати, що носять назву нематіціди, наприклад немафос. Дехто експериментуе з противоглистними лікарськими препаратами.

Переглядів: (3568)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Aeschynantus / Есхінантус

Час цвітіння: квітень-серпень
Сімейство: геснерієві (Gesneriaceae)
Батьківщина: тропіки Азії

Дуже красиві пишно-квітучі ампельні рослини, квітки яскраво-червоного або жовтувато-оранжевого кольору з'являютьс Читати повністю

Philodendron / Філодендрон

Сімейство: ароїдні (Araceae)
Батьківщина: Центральна і Південна Америки

Навряд чи знайдеться ще якась рослина, що має стільки різновидів. Різноманітні форми і забарвлення листя філодендрона роблять його одним із самих улюблених рослин. Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів