Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Euharis / Еухаріс (Амазонська лілія)

Час цвітіння: перше цвітіння з жовтня до глибокої зими, друге - навесні
Сімейство:  амарилісових (Amaryllidaceae)
Батьківщина: тропічні і субтропічні райони Америки

Еухаріс, або Амазонська лілія (Euharis amazonika Hort) - в перекладі з грецького означає дуже витончена. Багаторічна трав'яниста рослина з великими темно-зеленими листками. У природі еухаріс зустрічається на узбережжі річки Амазонки, звідки і отримала свою другу назву - Амазонська лілія. Найбільш поширений в кімнатному квітникарстві вид «еухаріс великоквітковий» Eucharis grandiflora.

Перше цвітіння еухаріса зазвичай настає не раніше жовтня. Особливістю є те, що еухаріс зацвітає тільки після утворення цибулин - діток, тому розсаджувати цибулинки поодинці не рекомендується. При правильній культивації еухаріс зацвітає вдруге навесні. Запах її квітів наповнює все приміщення. Квітки великі, білосніжні, витончені, злегка пониклі, нагадують суцвіття нарцисів. Сидять по 3 - 6 на високій 60 см квітконіжці.

Як змусити еухаріс зацвісти

Вигнати цвітіння еухаріса насправді зовсім нескладно. Достатньо знати один маленький секрет: для вигонки квітконоса з ніжними чарівними білосніжними квітками грунт в горщику з еухаріс повністю висушують, і температуру в цей час знижують до 15 градусів. Потримавши місяць в таких умовах температуру різко піднімають до якомога більш високої - досвідчені квітникарі, які вирощують еухаріс десятиліттями переконують, що температура в цей період може бути і зовсім навіть «банна», від 40 до 65 градусів, обов'язково відновлюють полив. Якщо немає можливості підтримувати нижній підігрів, то цибулину еухаріса виймають із землі, загортають у целофановий пакет і занурюють у термос з гарячою водою (65 градусів), витримують близько доби, і знову висаджують у горщик. За такої технології можна змусити цвісти еухаріс в будь-який місяць року - на Різдво або Новий рік, або до дня свого народження. Після появи квіткової стрілки навколишню температуру знижують до 18-20 °С, тепер температура не вплине на квітку.

Догляд за Еухаріс

Освітлення: любить світле, тепле приміщення.

Полив:  рясний полив та обприскування – купання. Поливати еухаріс можна щедро, але в період з весни до осені.

Підживлення: до добрив невибаглива.

Температура:  при цвітінні температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 16 °С.

Грунт: земляна суміш, волокнисто-дернова, листова, перегнійна у співвідношенні 2:1:1:1.  Або 3 частини листової, 1 частина торфу, 1 частина піску.

Розмноження: розмножують еухаріс дітками-цибулинами.

Горшик:  горщик кращий широкий, ніж глибокий.

Переглядів: (5659)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Columnea / Колумнея

Час цвітіння: наприкінці зими або навесні
Сімейство: геснерієві (Gesneriaceae)
Батьківщина: Колумбія, Коста-Ріка, Нікарагуа, Панама та Еквадор

Існує безліч садових форм колумнеї, які при правильному догляді мож Читати повністю

Beaucarnea / Бокарнея

Сімейство: лілійні (Lileaceae)
Батьківщина: Мексика

Бокарнея (або Ноліна) не настільки гарна, як цікава, і може становити інтерес як невимоглива до догляду висока одиночна рослина. Роздута, схожа на цибулину основа зберігає в Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів