Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Розмноження повітряними відводами

Старі рослини занадто великі, або стали непривабливими і втратили декоративний вид, їх можна розмножити і омолодити повітряними відведеннями. Так розмножується монстера делікатесна, філодендрон, фікус каучуконосний, камелія японська, мирт. Досвідчені квітникарі часто віддають перевагу саме цьому методу розмноження, оскільки ризик втратити цінний держак або саму рослину зводиться до нуля. Кращий час для розмноження рослин повітряними відводами - літо.

Потрібно вибрати міцну і красу пагін (бічна гілка), діаметр якого не повинен перевищувати 3 см. Відзначте місце, де б ви хотіли отримати коріння нової рослини. У міжвузля зробіть косий надріз у напрямку до верхівки пагона; цей надріз може доходити до середини стовбура. Щоб надріз не заріс, в нього вставляють шматочок пластику або іншого інертного, нерозчинного водою матеріалу. Таким чином, пагін наполовину позбавлений можливості харчуватися; надходження вологи та поживних речовин скоротилося, але пагін не думає здаватися: незабаром він відростить нові корені! Щоб допомогти рослині в цій нелегкій справі, вам слід приготувати пригорщу торфу або різаного сфагнуму, шматок непрозорої поліетиленової плівки і відрізок мотузки. Намочіть субстрат водою і прикладіть до місця надрізу, щільно оберніть стволик в цьому місці шматком поліетилену і міцно зафіксуйте на стовбурі мішечок з субстратом за допомогою мотузки. Продумайте спосіб додаткового зволоження субстрату (зміцните мішечок таким чином, щоб його можна було розгорнути). Раз на тиждень (а при спеці і частіше) субстрат слід змочувати. Зручніше скористатися для цього пульверизатором. Приблизно через 3-4 тижні ви побачите корінці. Коли вони стануть досить міцними і довгими (не менше п'яти сантиметрів у довжину), ви можете відокремити пагін від маточника і посадити нову рослину в окремий горщик.

Переглядів: (3297)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Clianthus / Кліантус

Час цвітіння: з середини весни до кінця літа
Сімейство: бобові (Fabaceae)
Батьківщина: Австралія, Нова Зеландія

Червоні квіти, грона яких з'являються на кліантусі пізньою навесною або раннім літом, схо Читати повністю

Carex / Осока

Сімейство: осокові (Cyperaceae)
Батьківщина: Японія, Далекий Схід, Нова Зеландія

Дуже небагато рослин з широкого сімейства осокових придатні для вирощування в кімнатних умовах, Осока Морроу, або японська, зустрічається рідко, хоча вона Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів