Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Розмноження рослин живцями

Живець - відрізок зеленого або здерев'янілого пагіна з бруньками, використовуваний для вегетативного розмноження рослин (укорінення). Живці бувають листовими, верхівковими і стебловими. Листкові живці – листок з черешком кладуть на вологий пісок, зробивши на великих жилках надрізи для швидкого формування додаткових коренів. Листовими живцями розмножують бегонії, сенполії та інші рослини. Верхівкові живці з молодим нерозкритим листям повинні містити близько п'яти добре сформованих листків, причому два нижніх листка необхідно видалити. Оптимальна довжина всього живця становить вісім сантиметрів. Зверніть увагу: задерев'янілі живці укорінюються набагато довше, ніж незадерев'янілі. Можна поставити живці в склянку з водою; при цьому для запобігання їх підгнивання в першу чергу слід покласти у воду трохи деревного вугілля. Візьміть прозорий целофан, злегка зволожте його і щільно накрийте їм стакан, акуратно зафіксувавши на посудині за допомогою гумки. Потім проробіть в целофані кілька отворів, рівномірно віддалених один від одного. У ці отвори вставте живці так, щоб нижній кінець черешка приблизно на 2 см був у воду. Целофан буде затримувати випаровування води, а через скло ви зможете побачити, як з'являються довгоочікувані корінці. До мінусів такого способу можна віднести дуже високу ймовірність швидкого появлення колонії водоростей в прозорій посудині (цьому сприяє доступ світла, - вода «зацвітає»). Якщо у ваші плани не входить попутне вирощування водоростей, скористайтеся краще непрозорою посудиною.

Існують і більш вигадливі способи вегетативного розмноження. Ось, наприклад, як розмножується циперус: його парасолька зрізається з черешком близько п'яти сантиметрів і поміщається в тарілку або іншу широку і неглибоку ємність з водою. Незабаром ви побачите коріння нової рослини.

Дорослу сансевьеру можна розмножувати не тільки розподілом куща, але і частинами стебла. Великий листок слід розрізати гострим ножем або бритвеним лезом на частини шириною близько 4-5 см. Протягом доби зрізи затягнуться, і частинки будуть готові до висаджування в мокрий пісок або інший відповідний субстрат. Авокадо пророщують, опустивши тупий кінець кісточки у воду чи грунт. Коріння відросте приблизно через місяць, а верхівка кісточки розколеться, і з розлому покаже перший зелений листок. Бегонія королівська розмножується поділом коренів, живцями, а також листовими пластинами (або їх частинами), укладеними нижньою поверхнею на вологий грунт (слід щільно притиснути їх до грунту за допомогою шпильок).

Переглядів: (5147)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Нематоди

Мікроскопічні черв'яки, паразитують всередині тканин рослин. Поширюються з зараженого яйцями грунту. Розрізняють листових і кореневих (галлових) нематод.

В результаті  враження галловою нематодою на коренях з'являються великі пухлинні здуття "галли". Коріння п Читати повністю

Aglaonema / Аглаонема

Сімейство: ароїдні (Araceae)
Батьківщина: тропіки, Південно-Східна Азія, Філіппіни

Справжня знахідка для любителів кімнатних рослин і воістину гідна захоплення. Насичує повітря аероіонами. Очищаючи повітря, аглаонема сприяє підвищенню Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів