Навігація


Помилка в тексті?
Система Orphus

Архів

Вирощування рослин гідропонним способом

Що це таке? Гідропоніка, або гідрокультура - це спосіб вирощування рослин на водному розчині, а не на традиційному субстраті (землі, торфі). При вирощуванні рослин методом гідропоніки коріння рослини закріплюють в інертному субстраті (керамзиті, кришеному пінопласті); харчування рослини забезпечує спеціальний розчин, що містить калій, кальцій, магній, залізо, марганець і інші речовини. У продажу є готові розчини для гідропонного вирощування рослин. Можна зустріти у продажу і горщики для вирощування рослин без поживного субстрату; такий горщик складається з двох судин - зовнішнього і внутрішнього. Пересаджуйте рослини в такий горщик навесні або влітку. Не варто пересаджувати рослини в період цвітіння. Почніть з молодих, міцних рослин.

Чудово підходять для вирощування цим методом диффенбахія, шефлера, лрацена, пеперомія, сансевьера, юка, гібіскус, циперус, філодендрон, аглаонема, монстера, епіпремнум, хойя, бамбук, дизиготека витончена, каланхое Блоссфельда.

Перед посадкою рослини керамзит промивають водою, потім залишають його на добу у воді, щоб дати йому можливість як слід просочитися вологою. Наповніть водою зовнішній резервуар спеціального гідрогоршка, а внутрішня посудина (з отворами) на чверть наповніть керамзитом. Коріння рослини очистіть від грунту, добре промийте. Ретельно промиті корені повинні рівномірно розподілитися по поверхні керамзиту. Потім зверху підсипте ще трохи керамзиту, щоб прикрити корені. Можливо, рослині знадобиться додаткова опора (кілочок, решітка) в перший час після пересадки.

Відразу ж після пересадки рослина живиться за рахунок простої води, наливати спеціальний живильний розчин поки не можна: рослину привчають до такого розчину поступово, плавно збільшуючи його концентрацію. Чутливі і вимогливі рослини рекомендується поставити в тепле і світле місце. Зверніть увагу, через тиждень рослина утворює нові корені, що відрізняються від старих (старе коріння поступово відімре). Через 3-4 тижні промийте коріння, керамзит і горщик, замініть розчин. Соковиті, яскраві листя рослини скажуть вам про те, що ви робите все правильно. У цьому випадку рослина міцне і швидко росте. Розчин в горщик додають приблизно раз на місяць.

Переглядів: (3128)   Коментарів: (0)

Також рекомендуємо прочитати:

Acorus / Аїр

Сімейство: ароїдні (Araceae)
Батьківщина: Японія

Багаторічна рослина досягає висоти 40 см. У продажу зустрічаються різновиди з вузькими темно-зеленими або строкатим листям...

Читати повністю

Clivia / Клівія

Час цвітіння: лютий-червень
Сімейство: амарилісові (Amaryllidaceae)
Батьківщина: Південна Африка

Стара улюблениця, яка буде цвісти з року в рік, якщо її правильно поливати і не залишати на зиму в теплій кімнаті Читати повністю

Добавити коментар

Популярні публікації


Карта відвідувачів